Goodyear презентує концептуальні шини з надсучасною сенсорною технологією для першого покоління безпілотних транспортних засобів

Goodyear презентує концептуальні шини з надсучасною сенсорною технологією для першого покоління безпілотних транспортних засобів

Goodyear презентує концептуальні шини з надсучасною сенсорною технологією для першого покоління безпілотних транспортних засобів

Женева, Швейцарія, 1 березня 2016 р. – Сьогодні на Женевському автосалоні 2016 Goodyear представила своє бачення ролі шин у підтримці першого покоління безпілотних транспортних засобів. Концептуальні шини Goodyear IntelliGrip, обладнані надсучасною сенсорною технологією, створені для підтримки систем автономного руху. Оскільки безпілотні транспортні засоби покладаються на дані від інших автомобілів, водіїв, пішоходів та «розумних» міст, шини на кшталт Goodyear IntelliGrip можуть зіграти ключову роль у цьому обміні інформацією.

Згідно з дослідженням Всесвітнього економічного форуму, безпілотні транспортні засоби стануть міською реальністю в найближчі 10 років 1. Крім того, дослідження 2015 U.S. Tech Choice Study 2 від організації J.D. Power вказує, що споживачі вважають систему попередження зіткнень найважливішою на тлі змін в автомобільній індустрії.

«Постійне зменшення впливу водія та його втручання в управління безпілотними транспортними засобами призведе до того, що шини відіграватимуть все більш важливу роль, так як безпосередньо пов’язані з дорогою, – зазначив Джозеф Зекоскі, старший віце-президент і головний технічний директор Goodyear. – У подальшому концептуальні шини Goodyear відіграватимуть подвійну роль. З одного боку, вони є методом розширення меж традиційного мислення, а з іншого – платформою для тестування технологій майбутнього».

Завдяки надсучасній сенсорній технології і спеціально розробленому протектору шина Goodyear IntelliGrip може визначити цілу низку дорожніх параметрів, зокрема стан дорожнього покриття та погодні умови. IntelliGrip також використовує вдосконалену технологію активного зношування, що базується на сенсорній технології моніторингу зносу протектора та тиску в шинах. Це робиться для того, щоб оцінити стан шин та транспортного засобу. В Goodyear розробили спеціальні алгоритми, аби враховувати такі змінні величини, як тиск та температура шини, для того, щоб допомогти краще оцінити її стан і, як результат, оптимізувати систему контролю автономного руху автомобіля.

Окрім вимірювання стану шини та дороги, Goodyear IntelliGrip також здатна обмінюватися даними з центральним комп'ютером автомобіля. Це дає змогу покращити робочі характеристики та підвищити рівень безпеки. Коли шина опиняється на мокрому або слизькому дорожньому покритті, безпілотний транспортний засіб адаптує свою швидкість. Крім того, це повинно зменшити гальмівний шлях, забезпечити кращу керованість у поворотах, оптимізувати курсову стабільність та навіть допомогти системі попередження зіткнень.

Goodyear також співпрацює з багатьма виробниками автомобілів для адаптації цієї технології до їхніх потреб шляхом покращення їх взаємодії із системами курсової стабілізації, контролю гальм та підвіски.

Мікрочіп IntelliGrip розроблено разом із Huf – провідним світовим виробником механічних та електронних замків, систем контролю тиску в шинах та телекомунікаційних технологій для автомобільної індустрії.

1 Джерело: Всесвітній економічний форум; БКГ-аналіз, опитування міських чиновників у 2015 р.

2 2015 U.S. Tech Choice Study проведено з січня по березень 2015 р. шляхом онлайн-опитування понад 5300 споживачів, які придбали чи взяли у лізинг новий автомобіль протягом останніх п'яти років. Більше – на http://www.jdpower.com/press-releases/2015-us-tech-choice-study#sthash.rZ6ysrNh.dpuf

 

Працює на OpenCart
Ekotyres © 2021